Termín: 30. července - 1. srpna 2021

Chcete nasát atmosféru vysokých hor, užít si výstup na 3497 metrů vysoký Schrankogel a přitom zůstat na turistické stezce? Pak je tato akce právě pro vás. Při výstupu na tuto horu není nutné používat horolezecké vybavení, ovšem se jedná o náročný a místy i exponovaný terén. Akce je vhodná pro nadšené horské a vysokohorské turisty, co chtějí zažít pořádné horské dobrodružství. 

 
Program: 
První den se sejdeme v odpoledních hodinách na parkovišti v Griesu a společně vystoupíme na chatu Amberger hütte, kde budeme ubytováni. 
Druhý den brzy ráno vyrazíme na samotný výstup, který nám zabere celý den. Převýšení z chaty na vrchol je necelých 1400 metrů. 
Třetí den nás čeká již sestup dolů k autu, či menší túra v okolí a poté sestup. 


 
Co s sebou:
 Batoh (30 až 40 l), teplá a nepromokavá vrstva oblečení, rukavice, čepice, náhradní ponožky, triko apod., lékárnička, mapa okolí + buzola, nesmeky, turistické hůlky, spacák (bílá paní, vložka do spacáku), láhev na pití (min. 1,5 l), hygiena, osobní věci (léky, apod), pevná kotníková obuv, pojištění kryjící pohyb v náročném vysokohorském terénu (Alpenverein, ČHS TRIO), chytrý telefon + powerbanka (na chatách je nedostatek zásuvek), dále dle uvážení. 
 
Cena: 4250 Kč / osoba 

Maximální počet účastníků:

Délka: 3 dny 

Co je v ceně: služby certifikovaného horského průvodce, odborný výklad, rezervace ubytování 
Co není v ceně: Ubytování a strava na chatě (platí se na místě, cca 50 euro / noc pro členy Alpenvereinu), doprava (možnost se domluvit na spolujízdě), pojištění 

Poznámka: Akce je vhodná pouze pro zdatné. Předchozí zkušenosti s horskou a vysokohorskou turistikou nutné! 
Jak se přihlásit: napište mi na mail ondrej.bruha@outlook.com!

Back to Top