Akce putování za Ötzim je určena pro turisty, co chtějí zažít a nasát atmosféru vysokých hor. Během akce se budeme pohybovat po turistických stezkách ve vysokých nadmořských výškách (i přes 3000m n.m.), navštívíme památník Ötziho, jen pár kroků od místa, kde byl skutečně nalezen a zdoláme několik třítisícovek. Užijeme si pohledů na okolní vrcholy a ledovce a doslova nasajeme atmosféru vysokohorského Ötztalu. Během akce budeme spát na dvou vysokohorských chatách.

Progam:
Po příjezdu do Ventu vyrazíme s plnou polní na Martin - Bush Hütte (2501m n.m.), kde budeme ubytováni následující dvě noci.
Druhý den absolvujeme túru do sedla Tisen Joch (3210m n.m.) k památníku Ötziho. Poté se vrátíme zpět na chatu, kde je možno buď odpočívat, nebo absolvovat túru k jezeru Brizzi See (2920m n.m.).
Třetí den brzy ráno vyrazíme na túru na Saykogel (3360m n.m.) a z vrcholu sestoupíme do vedlejšího údolí, kde se nachází chata Hochjoch Hochspitz na které strávíme poslední noc.
Čtvrtý den pak již sestoupíme zpět do Ventu.Program možno upravit (zkrátit, prodloužit).

Vybavení: Batoh (30 až 40 l), teplá a nepromokavá vrstva oblečení, rukavice, čepice, náhradní ponožky, triko apod., lékárnička, mapa okolí + buzola, nesmeky, turistické hůlky, spacák (bílá paní, vložka do spacáku), láhev na pití (min. 1,5 l), hygiena, osobní věci (léky, apod), pevná kotníková obuv, pojištění kryjící pohyb v náročném vysokohorském terénu (Alpenverein, ČHS TRIO), chytrý telefon + powerbanka (na chatách je nedostatek zásuvek), dále dle uvážení.

Cena: 16 000 Kč / skupina (1 - 6 účastníků)

Termín dle individuální domluvy.

Back to Top