Termín: 12. srpna - 15. srpna 2021

Tato akce je určena pro ty, kteří chtějí zažít pohodové dobrodružství a nasát atmosféru vysokých hor v Ötztallu. Během akce vystoupíme k památníku ledového muže Ötziho a na některou z okolních třítisícovek. Ubytování na této akci je zajištěno na vysokohorské chtě Martin-Busch Hütte, kde si vždy večer po túře vychutnáme některou z Tyrolských gastronomických specialit. 
Akce je určena pro všechny nadšence do horské turistiky a hor obecně. 

Program:  
První den se sejdeme na parkovišti ve Ventu (cca 1900 m), odkud vyrazíme s plnou polní na chatu Martin-Busch Hütte (2501 m), kde budeme ubytováni po zbytek akce.  
Druhý den nás čeká výstup k památníku Ötziho do sedla Tisenjoch (3210 m), odkud lze vystoupit dále do sedla Hauslabjoch o necelých 100 m výše. Poté nás bude čekat zastávka na Similaun Hütte (3019 m), kde se budeme moci posilnit na cestu zpět na Martin-Busch Hütte.  
Třetí den nás bude čekat celodenní výstup na horu Kreuzspitze (3457 m), odkud se nám naskytne krásný rozhled na okolní vrcholy obklopené ledovci.  
Čtvrtý den nás bude čekat již sestup zpět do Ventu k autům. 

Délka: 4 dny 

Cena: 3900 Kč / osoba 

Maximální počet účastníků: 8

Co je v ceně: služby certifikovaného horského průvodce, odborný výklad, rezervace ubytování 
Co není v ceně: Ubytování a strava na chatě (platí se na místě, cca 50 euro / noc pro členy Alpenvereinu), doprava (možnost se domluvit na spolujízdě), pojištění 

Co s sebou: Batoh (30 až 40 l), teplá a nepromokavá vrstva oblečení, rukavice, čepice, náhradní ponožky, triko apod., lékárnička, mapa okolí + buzola, nesmeky, turistické hůlky, spacák (bílá paní, vložka do spacáku), láhev na pití (min. 1,5 l), hygiena, osobní věci (léky, apod), pevná kotníková obuv, pojištění kryjící pohyb v náročném vysokohorském terénu (Alpenverein, ČHS TRIO), chytrý telefon + powerbanka (na chatách je nedostatek zásuvek), dále dle uvážení. 

Jak se přihlásit: napište mi na mail ondrej.bruha@outlook.com!
Back to Top