Baví vás fotit krajiny, ale nedostanete se na zajímavá místa s dramatickými kompozicemi? Chcete se za focením vydat vysoko do hor?
Co to je?  
Fototrek je trek v horách zaměřený na sběr fotek z vysokohorského prostředí. Při fototreku budeme muset vylézt s plnou polní na vysoko položenou horskou chatu, odkud budeme podnikat výstupy za fotkami.  
Fototrek není primárně zamýšlen jako kurz focení, ovšem pokud budete chtít, rádi vám předáme naše rady a zkušenosti s krajinařinou. 
Termín: 2. - 5. září 2021
Cena: 3600 Kč / osoba
Program:
   - První den se sejdeme na parkovišti ve Ventu (cca 1900 m) odkud vyrazíme s plnou polní na chatu Martin –           Busch Hütte (2501 m). Tedy nás bude čekat 600 výškových metrů s veškerou výbavou. 
   - Druhý a třetí den program přizpůsobíme dle aktuálních podmínek, hlavně počasí. Ovšem tolikrát, kolikrát             počasí umožní vyrazit na východ / západ slunce, tak vyrazíme. Pokud počasí umožní, tak vyrazíme i                     fotografovat hvězdy. V případě, že nám počasí nebude nakloněné, lze v okolí chaty nalézt nespočet                     kompozic  potůčkovek a podniknout řadu výstupů do okolních kopců. 
   - Čtvrtý den nás bude čekat primárně sestup zpět k autům.  
Vybavení: 
Batoh (do kterého se vše vleze), teplá a nepromokavá vrstva oblečení, rukavice, čepice, náhradní ponožky, triko apod., lékárnička, mapa okolí + buzola, nesmeky, turistické hůlky, spacák (bílá paní, vložka do spacáku), láhev na pití (min. 1,5 l), hygiena, osobní věci (léky, apod), pevná kotníková obuv, pojištění kryjící pohyb v náročném vysokohorském terénu (Alpenverein, ČHS TRIO), chytrý telefon + powerbanka (na chatách je nedostatek zásuvek), fotovýbava dle uvážení. 
Další info: 
Maximální počet účastníků: 8 
Co je v ceně: služby certifikovaného horského průvodce a odborný výklad o bezpečnosti v horách, rezervace ubytování 
Co není v ceně: ubytování a strava na chatě (platí se v hotovosti na místě, cca 50 euro / noc), doprava (možnost se dohodnout na spolujízdě), pojištění 

Back to Top